Tavşan İsimleriTavşan İsimleri, Tavşanlar dünyanın en şirin hayvanları arasında sayılabilir. 'Aşk' gibidir tavşanlar. Akıllı, narin, duygulu ve sevgi doludur. Aşkın rengi ister beyaz, ister gri olsun, her rengi en tatlı halidir. Bir tavşanın gözlerindeki sevgiyi yakaladığınız an, aşkın güzelliğini yaşamaya başladığınız andır. Eğer tavşanınız elinizi ayağınızı yalıyorsa bilin ki, sizi seviyor, beni sev diyor. Yani tüylerini okşadığınızda, sevgilinizin elinizi tuttuğunuz an kadar ki, mutluluğu bulursunuz. Koştuğunda, oynadığında, uyurken seyrettiğinizde, bütün dertlerinizi unutur, eşsiz bir huzur kaplar içinizi. İşte bu tavşan sevgisi, sanki aşık olmak gibidir. Hayatınıza bir kere girdimi, bir daha gitmesini istemezsiniz. Tam anlamıyla sizindir artık, size muhtaç olan bu tavşan, sevgi bekler, ilgi bekler. Şimdi o kulakları, fıkır fıkır burunları, o kocaman iri gözleri ve yumuşacık tüyleriyle birer sevgi küpüdür her biri. Duygularını, hislerini anlatmak için kullandıkları hareketleri öğrenince tavşanın aslında anlatacak ne kadar da çok şeyi olduğuna şaşıracaksınız.

Tavşanların Duygu ve Hislerini Anlatan Hareketleri;

Hoplama; Koşarken yada dururken havada ani hoplamalar ve sıçramalar neşeden dans ettikleri anlamına gelir. Bazen kendi etrafında 180 derece dönerler. Bu çok minik kısa ve yoğun bir ben çok mutluyum şu an ifadesidir.

Diş gıcırdatma; Genelde okşanıp sevilirken dişlerini gıcırdatmaları kedilerin zevkten mırıldamaları ve gırlamalarına eş değer bir göstergedir ve çok hoşlandıklarına işaret eder

Tavşan İsimleri

Yalamak; Bir sevgi gösterisidir. Tavşanlar kendi aralarında da hoşlanma ve sevgi göstermek için birbirlerini yalarlar. Bu tavşan dilince öpücük manasını taşır. Bazen tavşanınızı severken yerleri yaladığını görebilirsiniz, aslında bu yere değil size yapılan bir jest anlamına gelir.

Başı hızlı hızlı sallamak; Bu dansın minicik versiyonudur. Heyecan duyduklarında ve mutlu olduklarında baş ve kulakları hızlı halde sallarlar.

Sırtüstü uzanmak; Cleopatra pozisyonu yaparken ikinci evresi halinde sırtüstü gelerek yuvarlanırlar. Bunun da olabilecek en mutlu ve saadetin verdiği ifadelerinden biridir. Bazen kendilerini bu şekilde transa geçiş yaparlar.

Homurdanma; Ses ile pek iletişim kuramasalar bile bazen homurdanma sesi çıkarırlar, bu da hoşnutsuzluk belirtisidir.

Bağırma; Tavşanlar acı çektikleri zaman yada ölürlerken bağırırlar. Homurdanmadan çok daha yüksek ve tiz bir sestir.

Arka ayaklarını vurma; Bu bir şeye gösterilen kızgınlığın ifadesidir. Mesela, benim yerimi neden değiştirdin, burada kalmak istiyordum öf gibi.

Tavşan isimleri bulamayan veya almayı planlayanlar için isim yazalım ne dersiniz?

İsim olarak yaratıcı olun, sevdiğiniz bir şeyin ismi olabilir. Değer verdiğiniz birisinin lakabı veya buna benzer şeyler olabilir. Klasik isimler arasında maviş, biricik, fıstık, boncuk, şeker, zıpzıp, gülüm, arap, panda, tarçın, şirine vs. gibi. Kolay gelsin.

Yayınlanma Tarihi : 16.09.2014 02:22:49

Tavşan İsimleri Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

11 Yorum Yapılmış "Tavşan İsimleri"

Berru

Cevap Sayısı: 0
Alvin olabilir tavşanım olduğunda onu koyacağım

2017-11-17 / Kullanıcı oyu: 4,5

acılay minik tavsanım

Cevap Sayısı: 0
acılay bafıl pamukcan gulçiçek eklem hilal yıldız utku uykucu obur paybıcırık şampiyon kara gul usul ve bunlar tavsanlarım 1 yılonce 2tane aldık yeni dogmus 7tane daha var henuzimleri yok onceeden 7tanesini satık 3tane oldu

2017-08-24 / Kullanıcı oyu: 4,5

ekin

Cevap Sayısı: 0
bence ismi kurabiye yada canısı olabilir benimkinin ismi kurabiye

2017-07-13 / Kullanıcı oyu: 4,5

Melis

Cevap Sayısı: 0
Bence Tavşanlar adı ya PAMUK,ŞEKER,MİLYON DAHA FARKLI OLABİLİR AMA

2017-03-05 / Kullanıcı oyu: 4,5

sefa

Cevap Sayısı: 0
ben pascal koydum ollanda tawsani :D

2016-08-22 / Kullanıcı oyu: 4,5

Koreli Tavşan ( tavşan hastası olarak da bilinir)

Cevap Sayısı: 0
Tavşanım şu sıralar sürekli balkonundaki telden tırmanmaya çalışıyor (patilerini koyuyor) beni gördüğünde elimin etrafında 4-5 kere dönüyor ama ne istediğini anlamış değilim şu sıralar çok haraketli :(( (cinsiyeti dişi)

2016-07-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

İsimsiz

Cevap Sayısı: 0
Benim tavşanın yok ama olucak kız olursa mia kuyucam erkek olursa ve acikhve rengi olursa tarçın koyucam

2016-06-29 / Kullanıcı oyu: 4,5

selin

Cevap Sayısı: 0
benim bir tavşanım yok ama alınacak adını tomurcuk koymayı düşünüyorum sizde bu ismi düşünebilirsiniz

2016-03-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

yağmur fatma

Cevap Sayısı: 1
kiko papatya layla süslü karbeyaz ayla fındık fıstık livya stelina artuhur birii seçin :D

2015-06-05 / Kullanıcı oyu: 4,5

yağmur

Cevap Sayısı: 3
benim daha yeni bir tavşanım olucak adını karar veremedim alttaki isimlerden birini seçip buraya yazarmısınız?Mia,zıpzıp.casper miniş bonbon papatya elsa ayparçası anna lila fındık fıstık angela mira pıtırcık layla ayla pamuk prenses ref yumoş kiko yağmur tina livya pembiş melek uzunkulak roksi minnoş

2015-06-05 / Kullanıcı oyu: 4,5

zeynep şila

Cevap Sayısı: 2
Benim şila diye yavru beyaz diye bir tavşanım var.Kardeşiminde siyah ve beyaz gibi . Benimkinin adı Şila kardeşimin mex


2015-01-24 / Kullanıcı oyu: 4,5

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Tavşan, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Haziran - 2018